Hoppa till sidans innehåll

Nytt styrelsebeslut 2020-11-11

12 NOV 2020 09:07
På grund av de nya restriktioner som släpptes av Region Blekinge den 10 november 2020 ställer Rödebygymnasterna/ Rödeby Gymmix in all vuxenträning, både inne som utomhus. Truppgymnastiken kommer fortsätta terminen ut då.
  • Skapad: 12 NOV 2020 09:07

Nytt styrelsebeslut 2020-11-11

På grund av de nya restriktioner som släpptes av Region Blekinge den 10 november 2020 ställer Rödebygymnasterna/ Rödeby Gymmix in all vuxenträning, både inne som utomhus. Truppgymnastiken kommer fortsätta terminen ut då deras ungdomar är födda 2005 eller senare och har strikta förhållningssätt under sina träningspass som följer de nya restriktionerna.

Den julavslutning som var planerad för barngymnastiken under vecka 49 ställs också in på grund av dessa nya restriktioner. Hjälp oss gärna att sprida detta.

Vi ber samtliga medlemmar respektera detta och hjälpa oss och samhället att minska spridningen och göra allt vad man kan för att följa de restriktioner som kommit ut.

Håll i och håll ut!

Ta hand om er och varandra.

Hälsningar

Styrelsen i Rödebygymnasterna / Rödeby Gymmix

Skribent: Malin Roth
Epost: Adressen Gömd

Samarbetspartners!

 

Länk till RF-SISU Blekinge

Ange alt-text här.

Postadress:
Rödebygymnasterna/Gymmix Rödeby - Gymnastik
C/o Roth, Mörtövägen 79
37345 Rödeby

Kontakt:
Tel: 045548518
E-post: This is a mailto link

Se all info